ситроен джъмпер

Тук си помагаме с информация и данни за специфични проблеми в автомобилите.
http://www.bgdiagnostica.com

Модератор: ceno6

ситроен джъмпер

Мнениеот dancho68 » 12 Дек 2013, 12:55

Здравейте, колеги.Взех един джъмпер, 2007 година HDI 2.8.Взех го с изгоряла инсталация и изгорели компютър и BSI.
Въстанових инсталацията и взех нови компютри.След инсталация на съответните програми, ситроена запали и върви
перфектно.И сега идва проблема.Понякога, отказва да запали.Като дам на контакт, светва катинарчето и изчезва захранването към компютъра в двигателния отсег.Махам някоя от клемите на акомулатора за секунди и проблема
изчезва.Варта и паля.Когато запише грешка, защото не винаги записва, тя е следната.
P0603 или P0600.
Ако някой има нещо на предвид, моля за помощ.
Предварително благодаря.
dancho68
Нов потребител
Нов потребител

Re: ситроен джъмпер

Мнениеот bgdiagnostica » 12 Дек 2013, 14:46

Това са комуникационни грешки. Или имаш студена спойка в кан-шината или има лоша връзка някъде. И понеже първото нещо което прави двигателният компютър е да си провери чипа преди палене, започва да свети знака на имобилайзера! Провери връзки релета и за студени спойки. друга възможна причина е ако имаш някакво импулсно регулиране на силата на светене на дневните светлини или ксенон(евтинджос) да се генерират високочестотни смущения и да объркват лафовете между контролерите. Това се вижда като закачиш комуникационните кабели на осцилоскоп. Лошто е че не го прави винаги, което ме навежда на мисълта че е студена спойка или лоша връзка по конекторите (хлабава или окислена). Подобни смущения могат да се генерират от електродвигател и алтернатор по някога. Пиши какво е било, да се знае, ако някой има подобен проблем.
Аватар
bgdiagnostica
Администратор
Администратор

Мнениеот dancho68 » 12 Дек 2013, 19:19

До сега не бях обърнал внимание на зареждането.В смисъл, с мултицета на акомулатора, дава 14.20v.
Обаче, на диагностика даде 13.00v.Според мен, при цялата електроника в ситроена, това напрежение е малко.
Така, бях решил да сваля алтернатора.И тука забелязах, че силовия кабел е хлабав и ръждясал.Почистих го и го стегнах.След това и на диагностика показа 14.00v.Сега ще карам ден два и ще видя какво ще се случи.
dancho68
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bgdiagnostica » 12 Дек 2013, 23:41

Да това е твърде възможна причина! Пиши дали се е оправил след поправката на клемата.
Аватар
bgdiagnostica
Администратор
Администратор

Мнениеот dancho68 » 19 Дек 2013, 11:35

Да,няколко дена без проблем и отново светна катинара.С тази разлика,че сега не отчита грешки.Отново рестарт и пак запали.Чуда се дали да не тура накрая един
ключ-маса.
dancho68
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bgdiagnostica » 19 Дек 2013, 11:50

Софтуера ти чете ли самият имобилайзер или четеш само двигателя?
Аватар
bgdiagnostica
Администратор
Администратор

Мнениеот dancho68 » 20 Дек 2013, 09:06

А,софтуера ми е скан мастер.Не ги дели двата компа.Дава грешките като цяло.Не дава дали е в бодито или в двигателния.
А между другото,като светне катинарчето,и не мога да правя диагностика на момента.Казва,че няма захранване и че не може да се свърже с компа.
Като откача акомулатора се чува как изключва реле от вътре от BSI-to.Те са само две вътре,та ще взема да ги сменя,да не е нагоряло и да запича някое.
Случва се и двеа пъти да ми изпише да проверя окабеляване или букса на компютър.Ама тука става страшно защото те тия букси са с крачета като косъм.
На двигателния компютър смених буксите.И сега съм в шах.Ще продължавам да ровичкам.Още не съм се предал.
dancho68
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bgdiagnostica » 20 Дек 2013, 09:51

Нормално е като свети катинара да не можеш да четеш колата, така е при повечето коли - компютъра е локнат. помоли някой да ти прочете имобилайзера и да види живите му данни и грешки. Ако има грешна комуникация или слаб сигнал от чипа да се поправят.
Аватар
bgdiagnostica
Администратор
Администратор

Назад към Автомобилна диагностика (Дискусии и обмен на информация)