Ламбда сонда - Синусоида

Тук си помагаме с информация и данни за специфични проблеми в автомобилите.
http://www.bgdiagnostica.com

Модератор: ceno6

Ламбда сонда - Синусоида

Мнениеот drdisp » 25 Яну 2016, 22:31

Здравейте,

Имам БМВ Е34 520i M50B20, 150 к.с, което първоначално взех с проблем - неравномерна работа на бензин, притрисане.

Колата има и Г.И BSM 2, с който вървеше без никакви забележки.

Реших да погледна колата и на лаптопа с кабел и софтуер за Г.И - при което забелязах, че синусоидата на ламбда сондата не се чертае (пробвал съм на топъл двигател в работен диапазон). При включване на кабела за настройка към Г.И преди запалване на автомобила се виждат волтовете на ламбда сондата, които постепенно се покачват до 5.00V и спират, което ми се струва нереално.

Имам и друга кола с BSM 2, при която нямам такъв проблем - вижда се динамичната характеристика и графиката, която се чертае в реално време.

Както старият собственик ми каза, колата има проблем с изгоряла ламбда сонда (и сигурно е била с такава в момента на монтажа). При диагностика се установи и проблем с дебитомера, и в последствие закупих нова ламбда сонда (не е универсална, а точно за модела) и дебитомер.

Нещото, което ме притеснява е свързването - защото без правилно свързване не може да се направи и правилна пренастройка. Според мен текущата не е много акуратна.

Доколкото съм запознат има 2 начина за свързването на това въпросно кабелче от Г.И - към ламбда сонда и към бензинова помпа, спрямо схемата по-долу.

Въпросът ми е как да издиря въпросното кабелче и как да го свържа за ламбда сондата - с рязане на сигнал кабела на ламбда сондата ли се взима сигналче?

Изображение

Благодаря! 8-)
drdisp
Нов потребител
Нов потребител

Re: Ламбда сонда - Синусоида

Мнениеот ceno6 » 25 Яну 2016, 22:41

намиращ кабела и го вързваш за сондата без да я прекъсващ
ceno6
Активен потребител
Активен потребител

Мнениеот drdisp » 25 Яну 2016, 23:16

Къде да го търся?
Бензиновата помпа не се ли намира вътре в резервоара?
И как да го свържа без да я прекъсвам?
Не съм се занимавал с това и бих желал да знам как става.. :)
drdisp
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот ceno6 » 26 Яну 2016, 16:34

тръгваш от компа и го проследяваш.ако е вързан към помпата то сигурно влиза в купето с кабелите за ключът и може би е хванат за кабела на помпата който мисля ,че беше някъде под стъпенката за левия крак или наоколо.махаш го оттам и си го вързваш за сигнала на сондата.
ceno6
Активен потребител
Активен потребител

Назад към Автомобилна диагностика (Дискусии и обмен на информация)