Проблем с компютър ГИ Фобос

Тук съм копирал старата форма за помощ, понеже може да е полезна за някой.
Не се притеснявайте да добавяте нови теми и въпроси!
http://www.bgdiagnostica.com

Модератор: ceno6

Проблем с компютър ГИ Фобос

Мнениеот KDD » 10 Апр 2016, 12:01

Здравейте, преди около година купих един Citroen Xantia, автомобила си дойде с ГИ Фобос от първите.
Преди около 20тина дни се прояви проблем докато си карах колата изгуби мощност и в следващия момент превключи на бензин.
Зумера запищя като на умиращ пациент на Д-р Хаус. Първото което направих е да откача ключа газ/бензин да спре пищенето че се нетраеше.
Вчера намерих малко повече свободно време разрових газовото и стигнах до заключение че проблема е в компютъра.
Ето го и проблема:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Видях една тема тук с пиновете на компютъра, явно изгорелите транзистори се отнасят за управление на дюзите, което ме навежда на мисълта че има проблем и с тях.
Та какви са ми вариантите за подмяна на компютър? Компютър+дюзи? Да разкача дюзите и да ги измеря за късо? Последните би трябвало да са 1.5ома.
KDD
Нов потребител
Нов потребител

Re: Проблем с компютър ГИ Фобос

Мнениеот bgdiagnostica » 10 Апр 2016, 14:01

Здравей, тази платка е много стар модел. Нова такава -> няма шанс. По всяка вероятност някой е инсталирал зле (с гъза си) инсталацията на газовия инжекцион и тя е окъсила някъде и понеже бушоните са подменени с негорящи ментета за по 10 стотинки си направил тези прекрасни снимки. Радвай се че не са се запалили кабелите да видиш как бързо гори моторен отсек на Ксантия :D
Газов инжекцион и автомобилна диагностика на ОЕМ ниво.
Аватар
bgdiagnostica
Администратор
Администратор

Мнениеот KDD » 10 Апр 2016, 17:45

Значи решението е премахване на сегашната инсталация, намиране на друг ГИ и поставяне на ново. Ще имам и питанки по-натам благодаря за бързия отговор.
Вероятно ще търся ГИ втора употреба свален от блъснат или бракуван за автомобил. Ако имате някакви предложения споделете може и на ЛС.
KDD
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bgdiagnostica » 10 Апр 2016, 18:27

Повечето Ксантии са с едновременно или полупоследователно впръскване. Не всички ГИ поддържат тези древни режими на впръскване. Така, че преди да купиш обърни внимание на това нещо. Успех с начинанието! За да си в крак с цените - Най-евтината нова електроника от Фобос (компютър, инсталация, датчици и бутон) с две годишна гаранция е 190 лева нова, средният клас е 214 лева а високият е 263лева.
Аватар
bgdiagnostica
Администратор
Администратор

Мнениеот ceno6 » 11 Апр 2016, 22:29

аз май имам свалена стара електроника с комп,от първите дето копчето е едно такова смешно бутонче и нищо друго/без индикации за нивото/и мисля че имаше и един диод да показва на какво караш
ceno6
Активен потребител
Активен потребител

Мнениеот KDD » 17 Апр 2016, 10:17

Благодаря ви отново за отговорите, понеже нямах време през седмицата да премахна инсталацията на стария ГИ снощи отново се сблъсках с проблем породен от последната и то в най-неподходящия момент разбира се. Добре че имам поялник за работа в автомобил и си возя солидно количество инструменти от всякакъв тип.

Оказа се че има направена връзка като звезда точно под един маркуч и не съм видял че е неизолирана връзката. Последвало е прекъсване на 1 от кабелчетата. Колата взе да трака да работи неравномерно имах чувството в един момент че ще изкочи двигателя от коша немога да кача байра. Свалях свещи, бобини, дюзи мерих докато видя това кабелче.

bgdiagnostica написа:Повечето Ксантии са с едновременно или полупоследователно впръскване. Не всички ГИ поддържат тези древни режими на впръскване. Така, че преди да купиш обърни внимание на това нещо. Успех с начинанието! За да си в крак с цените - Най-евтината нова електроника от Фобос (компютър, инсталация, датчици и бутон) с две годишна гаранция е 190 лева нова, средният клас е 214 лева а високият е 263лева.

Тия от средния и по високия клас също на Фобос ли са? Надеждни ли са?
Комп, инсталация, датчици и бутон комплект? Тези компютри които споменавате ще си паснат ли с останалата моя карантия? Ако трябва да снимам нещо да видя модел нещо да споделя?
KDD
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bgdiagnostica » 17 Апр 2016, 15:15

Компютрите са комплект с кабели(инсталация) и датчици, от твоята карантия няма да има нужда. И не, няма да паснат това са съвременни компютри.
Аватар
bgdiagnostica
Администратор
Администратор

Назад към Онлайн ПОМОЩ!