Газов инжекцион Мегаджет

Тук съм копирал старата форма за помощ, понеже може да е полезна за някой.
Не се притеснявайте да добавяте нови теми и въпроси!
http://www.bgdiagnostica.com

Модератор: ceno6

Газов инжекцион Мегаджет

Мнениеот Лефо » 04 Ное 2015, 12:15

Здравейте, имам въпроси относно компютъра на мегаджет, понеже не намирам достатъчно информация в нета , както за други модели,като например фобос. Колата я закупих с монтиран вече ГИ и се интересувам за възможностите на моя компютър.
DSC_1258.JPG
Кабелът, който предлагате става ли за него и софтуера на фобос? Някъде бях чел , че са едно и също с различни имена , но на много малко места се занимавали с настройки на мегата.
От известно време ми светна този индикатор на ключа на таблото, сигурно има проблем и трябва диагностика
DSC_1431.JPG
А това мисля, че е датчик за Т на газта и налягане ?
DSC_1257.JPG

Колата е с 1.8Т мотор и другите компоненти не са оптимално подбрани , а е направен компромис да върви някак.
Ако например сменя сегашните бавни инжектори ловато с баракуди май ще ми трябва кабел и софтуер ? Ако в бъдеще сменя евросондата с усилена такава , тръба на 8мм. , по мощен изпарител и подходящи инжектори , с този компютър дали ще могат да се постигнат необходимите настройки ? Ще съм благодарен за съвети и препоръки и се извинявам ако съм питал глупави въпроси. Поздрави !
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Лефо
Нов потребител
Нов потребител

Re: Газов инжекцион Мегаджет

Мнениеот bgdiagnostica » 04 Ное 2015, 13:10

Здравей, мегаджетите са доста модели има Фобоски компютри има и на АЕБ. Самата търговска марка МЕГАДЖЕТ е на газкомерс ,тази фирма нищо не произвежда те само търгуват с компоненти за ГИ. Твоя Мегаджет де факто е стара версия на орязаният Фобос-4(евтинийка). Със софтуер на фобос няма да комуникира понеже при запитване връща отговор че не е Фобос а Мегаджет. Трябва ти кабел за фобос и софтуер за мегджет. Баракуда не се поддържа от този компютър и е неподходяща за турбинирани коли. Това са най-прехвалените инжектори на пазара в момента - полско копие на корейските инжектори Хана, които пък копират японските кейхин:)) С две думи копие на копие на оригинала:)) ПЛАСТМАСОВИ. Успех в борбата!!! От софтуера избери инжектори Хана за да тръгне нормално Баракудата ако държиш на тези инжектори. Датчика който си снимал с 4 кабела ли е или с 5 откъм сензора буксата и тази откъм компютъра с 5 ли е? Ако и двете са с по 5 кабела е много хубав сензор на моторола. Изпарителя какъв е? Със всеки читав фобоски кабел ще тръгне вкл. и с тези които продаваме ние. Индикатора на ключето свети за да ти напомни за техническо обслужване. Описаната конфигурация, ако е с някакъв куц изпарител това турбо никога няма да заработи като хората. Инжекторите трябва да са бързички със стегнати пружини например Rail Navajo или Zavoli и пр. Изпарителя трябва да работи на празен ход на бар и половина и при натоварване да вдига около 2/ 2,2 бара, отворите на калибриращите инжектори 2 милиметра дебитния отвор на инжекторите поне 3,5мм усилиена сонда и изпарител, захранени навсякъде с 8мм тръба и ще заспи.
Газов инжекцион и автомобилна диагностика на ОЕМ ниво.
Аватар
bgdiagnostica
Администратор
Администратор

Мнениеот Лефо » 04 Ное 2015, 16:03

Благодаря ти за изчерпателния отговор , като се прибера ще погледна с колко кабела е буксата на датчика. Изпарителят е
LOVATO RGJ-3.2L, мисля за турбо двигател не е подходящ. Не знам какви настройки са задавани, възможно е след определени обороти да впръсква бензин, ако изобщо има такава опция дадения комп. Кабелът е добре, че мога да взема от вас , но софтуер от къде мога да намеря? За инжекторите не държа да са Баракуда, а такива които да си вършат работата оптимално и съвместимо с останалите компоненти и тип двигател, просто за тях съм чувал хубави неща в друг форум. Както е тръгнало, май само бутилката в багажника ще си остане от цялата газова система :shock: .
Лефо
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bgdiagnostica » 04 Ное 2015, 17:45

Софтуер ще ти дам като си купиш кабела. Компютъра става няма нужда да го сменяш, нищо че е евтин. Изпарителя е слабичък(не от към коне а от към налягане). В днешно време продуктите се рекламират предимно по форуми:)) от доволни Тролове. Същата беше и ситуацията с ГИ Романо:)) Но аз се радвам да има балъци и да кълват на прехвалени стоки от форумите, защото имам много работа така, че системата работи за мен лично....но за крайният потребител консултирал се от форуми а не от специалист, нещата почти винаги не свършват добре:) Не се доверявай на форумите, не защото в тях няма полезна информация понякога, а защото във форум може да пише всеки. Има една поговорка Българска: "Защо в БГ не можеш да оправиш някоя мацка на мегдана на селото? - Защото ще се намерят 100 човека да ти дават акъл, как да го направиш:" Та моя съвет е: Отиваш при твой доверен газаджия и оправяте забърканото от предишният собственик на автомобила. По стара Българска традиция собствениците на Фолксвагенови автомобили са скръндзи и лоши стопани на автомобилите си. Ще попиташ защо е така?
Когато човека, който си купува кола търси "най-здравата" марка, то той не желае да дава пари за ремонти и поддръжка, какво остава за нещо друго...И понеже фолксвагеновите автомобили до към 96 година бяха доста надеждни и все още почиват на стара слава са предпочитани от хората, на които не им се дават пари и търсят "здрава и издръжлива кола". Този тип автомобилисти напоследък обаче остават доста изненадани от факта че колите им се чупят много и цените на частите за тях никак не са като за "НАРОДНА КОЛА"?!Знаеш ли защо са изненадани? Защото са чули от някой или са прочели във форумите че това са мноооого здрави и дуракоустойчиви машини. Ако бяха се консултирали със специалист, той със сигурност щеше да им каже че Европейските автомобили вече не са това което бяха... и че идва ерата на азиатските автомобили. Отпелснах се извинявай:) Ако си млад автомобилист не приемай написаното от мен като обида, младите автомобилисти се учат и все трябва от някъде да започнат, никой не се е родил научен. Преди години нямаше консултанти, сега обаче има.
Аватар
bgdiagnostica
Администратор
Администратор

Мнениеот Лефо » 04 Ное 2015, 19:49

Буксата на датчика с компютъра е с 5 кабела . Прати ми на ЛС цена за кабел и софтуер ако може . Благодаря ти за отзивчивостта и подробните разяснения.
Лефо
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bgdiagnostica » 05 Ное 2015, 05:44

И от двете страни ли е с 5 кабела имам предвид: От компютъра са 5 и от към датчика са 5? Кабела струва 40 лева. Софтуера ще ти го дам с кабела не струва допълнително пари.
http://www.bgdiagnostica.com/index.php/produkti/kabel-za-gazov-injekcion.html#FOBOS_CABEL
Аватар
bgdiagnostica
Администратор
Администратор

Мнениеот Лефо » 05 Ное 2015, 09:32

И от двете страни е с по пет кабела кафяв,жълт,син,бял и зелен, диагностичната букса е с 3 кабела. От сайта ли да направя поръчката , мога и тук да дам данните . Лефтер Митков Лунджов / 0876367855/ Офис на Еконт гр. Хасково ул. Драгоман 42 . Ще се работи с Windows 7.
Ако знаеш специалист в Хасково, Пловдив и района може да препоръчаш, нямам доверен газаджия , който да разбира от инжекциони, сам едва ли ще се справя но ще мога да видя какво се случва, а и ще имам кабел и софт ако някъде нямат такъв.
Лефо
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bgdiagnostica » 05 Ное 2015, 15:16

В други ден чакам платките за кабелите да дойдат, че в момента са свършили. Като пристигнат ще ти звънна по телефона да се разберем.
Аватар
bgdiagnostica
Администратор
Администратор

Назад към Онлайн ПОМОЩ!